Pomůcky a nástroje ke stažení

Na této stránce najdete praktické pomůcky a nástroje, které vám pomohou při práci na sobě. Věříme, že vám přinesou mnoho užitku. Až na výjimky jsou zdarma.

Pomůcky a nástroje jsou tématicky rozčleněny, většina z nich se týká Tippingovy metody odpuštění. Kliknutím na odkaz v následujícím rozcestníku se přesunete přímo k danému tématu. Pokud si nejste jisti, jaký nástroj odpuštění použít pro situaci, ve které se nacházíte, nejlépe vám napoví rubriky Jak odpustit jiným a Jak odpustit sobě na stránkách Tippingova-Metoda.cz. Obecně přitom platí:

  • Začněte s jednotlivými nástroji, až se s nimi obeznámíte, můžete přejít i k účinnějším kombinovaným postupům.
  • Všechny zde uvedené pomůcky a nástroje odpuštění jsou ANONYMNÍ. Druhý člověk, kterému odpouštíte, by o tom neměl vědět. Odpouštíte především pro sebe, použité pracovní listy spalte nebo roztrhejte.
  • Zpočátku, než si zvyknete, může mít použití nástrojů odpuštění za následek pocit mírné únavy. Pokud by to nastalo, pokuste se dopřát si odpočinek a dostatečně pijte (ideálně vodu).
  • Zde uvedené pomůcky a nástroje jsou účinné, avšak nezmohou všechno; podrobné informace se dočtete zde.
  • Chcete-li se s nástroji obeznámit důkladněji, zvažte návštěvu semináře (je-li vypsán)

Rozcestník

Soubory ke stažení jsou ve formátu PDF. K jejich otevření potřebujete bezplatný program Acrobat Reader, můžete si jej stáhnout zdeNahrávky jsou ve formátu MP3. Po stažení si je můžete přehrát přímo v počítači nebo si je nakopírujte do telefonu.


Odpuštění jiným lidem

Základními nástroji Tippingovy metody pro odpuštění jiným lidem, které může používat každý sám, je pracovní list pro odpuštění jiným a proces nazvaný 13 kroků k odpuštění jiným. Staví na tom, že bolavá místa uvnitř (tj. ony energetické vzorce, o kterých hovoříme na těchto stránkách), nám pomáhají objevit situace, které nás emocionálně zasahují – způsobují pocity křivdy, lítosti, smutku, vzteku apod.

Aniž si toho všimnete, tato nástroje vás provedou všemi pěti fázemi odpuštění. Pracovní list a proces 13 kroků působí v podstatě stejně, avšak každy využívá jiné smysly – pracovní listy vyplňujete, u 13 kroků odpovídáte na otázky. Vyzkoušejte obojí, zjistíte, co vám více vyhovuje, nicméně doporučujeme je střídat.

Pracovní listy a/nebo procesy 13 kroků je možné a potřebné opakovat na každé téma tak dlouho, dokud v tématu cítíte nějaký „náboj“. Opakovat můžete třeba denně, ale z dlouhodobého hlediska je lepší nechat si mezi opakováními 2-3 dny odpočinek.

Než se pustíte do pracovního listu nebo procesu, doporučujeme vám projít si nejdříve stránky Tippingovy metody nebo si alespoň přečíst stránky Odpuštění / – v čem může pomoci / – jak funguje.

Pracovní list pro odpuštění jiným lidem

       Stáhnout   Zobrazit návod

Proces 13 kroků k odpuštění jiným lidem (nahrávka)

       Stáhnout   Zaplatit 196,- Kč   Zobrazit návod

Pracovní list pro přijetí jiného člověka

       Stáhnout   Zobrazit návod


Odpuštění sobě a přijetí sebe

Základními nástroji Tippingovy metody pro odpuštění sobě a přijetí sebe, které může používat každý sám, je pracovní list pro odpuštění sobě a proces nazvaný 13 kroků k odpuštění sobě. I tyto nástroje staví na tom, že bolavá místa uvnitř, na kterých je třeba pracovat, nám pomáhají objevit situace, které nás emocionálně zasahují – způsobují pocity viny, studu, výčitek, pocitu „hlouposti“ apod.

Aniž si toho všimnete, tyto nástroje vás provedou všemi pěti fázemi odpuštění. Pracovní list a proces 13 kroků působí v podstatě stejně, avšak každy využívá jiné smysly – pracovní listy vyplňujete, u 13 kroků odpovídáte na otázky. Vyzkoušejte obojí, zjistíte, co vám více vyhovuje, nicméně doporučujeme je střídat.

Pracovní listy a/nebo procesy 13 kroků je možné a potřebné opakovat na každé téma tak dlouho, dokud v tématu cítíte nějaký „náboj“. Opakovat můžete třeba denně, ale z dlouhodobého hlediska je lepší nechat si mezi opakováními 2-3 dny odpočinek.

Než se pustíte do pracovního listu nebo procesu, doporučujeme vám přečíst si nejdříve stránky Tippingovy metody nebo si alespoň přečíst stránky Odpuštění / – v čem může pomoci / – jak funguje.

Pracovní list pro odpuštění sobě

       Stáhnout   Zobrazit návod

Radikální omluva

       Stáhnout   Zobrazit návod

Proces 13 kroků k odpuštění sobě (nahrávka)

       Stáhnout   Zaplatit 196,- Kč   Zobrazit návod

Pracovní list pro přijetí sebe sama

       Stáhnout   Zobrazit návod


Univerzální nástroje odpuštění

Pravděpodobně nejpoužívanějším nástrojem Tippingovy metody je krátký proces s názvem Čtyři kroky k rovnováze. Hodí se jako „první pomoc“ v emocionálně náročných situacích. Pomůže vám rychle “zchladit hlavu” a vrátit se do klidu. Jsou to čtyři věty – naučte se je nazpaměť a použijte je ihned, když vás něco nebo někdo „rozhodí“ – nejlépe nahlas, a není-li to možné, tak v duchu. Budete překvapeni výsledkem.

Internet  a sdělovací prostředky nás denně zásobují negativními zprávami, a i v běžném životě okolo sebe vidíme spoustu různých věcí, které nás mohou zneklidňovat, působit strach, štvát, mrzet. Pro tyto případy je určen pracovní list pro transformaci energie, který účinně pomůže rozpustit a transformovat energetické bloky, které si tím v sobě vytváříme, a udržet se tak v emocionálně vyrovnaném stavu a „nad věcí“.

Postup zvaný Tři dopisy je vhodný pro hlubší a starší témata pro odpuštění jiným i pro odpuštění sobě.

Čtyři kroky k rovnováze

       Stáhnout   Zobrazit návod

Pracovní list pro transformaci energie

       Stáhnout   Zobrazit návod

Tři dopisy

       Stáhnout   Zobrazit návod


Kombinované postupy odpuštění

Pro řešení složitějšího životního tématu (například odpuštění partnerovi po rozchodu) můžete použít kombinaci výše uvedených jednotlivých nástrojů. Nejvíce se nám osvědčila kombinace tří dopisů, pracovních listů a 13 kroků.

Kombinovaný postup trvá jeden týden s tím, že pět dní obden „po kouskách“ pracujete, šestý den je uzavírací a sedmý den je odpočinkový. Kombinovaný postup si naplánujte tak, abyste jej mohli dokončit, a v každém případě jej dokončete, i když by se vám zdálo, že zabral dřív nebo naopak nezabírá vůbec.

Kombinovaný postup odpuštění jiným lidem

       Stáhnout   Zobrazit návod

Kombinovaný postup odpuštění sobě

       Stáhnout   Zobrazit návod


Ostatní pomůcky

Zde najdete pomůcky a věci, které považujeme za praktické, a nezapadají do jiných kolonek.

Příběh Jill

       Stáhnout   Zobrazit více

Cvičení vděčnosti

      Stáhnout   Zobrazit více

Texty

       Stáhnout   Zobrazit více


e-Kniha

Odpuštění (nejen) pro ajťáky

Tato útlá kniha je napsána formou, kterou ocení zvláště logicky zaměření čtenáři – tj. především, ale nejen, muži. Stručně a jednoduše objasňuje fungování lidské psychiky a způsob, jakým se to projevuje především, ale nejen, v pracovním prostředí.
Zobrazit více

Cílem této knihy je, vnést do této oblasti poněkud netradiční pohled z perspektivy odpuštění, a jeho prostřednictvím poznat motivace, které ovlivňují chování lidí, porozumět vlastním reakcím na ně, a naučit se pracovat se svými emocemi s cílem udržet se v pohodě a nad věcí a zamezit tak vlastnímu vyhoření. Tyto znalosti a dovednosti lze využít v podstatě ve všech oblastech života.

       Odpuštění (nejen) pro ajťáky - stáhnout

↑ Zpět na začátek stránky Ke stažení