Za oponou nekonečna

Tato stránka nabízí něco navíc a její téma je dosti odlišné od těch předchozích – byť se na samém konci vrací k odpuštění. Oč se zde jedná? Příroda a lidská existence skrývají mnohá tajemství. Někdy je prostě bereme jako něco daného a nepřemýšlíme o nich, jindy nad nimi krčíme rameny a pokládáme je třeba za výplod fantazie našich předků, někdy si třeba klademe otázky, jako “Kde se tu vzal Vesmír? Odkud se vzala Sluneční soustava? Jak vznikla Země? A jak Měsíc? Jak se na Zemi objevil člověk a proč vlastně? Jak vznikal lidský rozum? A jak paměť? Proč jsme se vyvinuli právě takto? Co je to duše? Co bylo předtím, než jsme se narodili? Je pravda, že se rodíme opakovaně? Kam se dostaneme po smrti? Co se odehrává, když spíme? Je pravda, že silou myšlenky lze tvořit? Co asi bude, až tu nebudeme? Bude Vesmír existovat věčně? …

Elektronická kniha, kterou najdete níže na této stránce, hledá na tyto a další otázky odpověď. Provádí čtenáře krok za krokem některými zákonitostmi Vesmíru, vznikem Sluneční soustavy a historií vývoje člověka. Přitom se pokouší systematickým způsobem objasnit a vysvětlit to, co je skryté pod povrchem věcí, které běžně vnímáme jako zřejmé nebo dané. Tyto stránky se snaží ukázat souvislosti, které při zběžném pohledu nejsou vidět, a nalézt hlubší smysl za děním okolo nás i za existencí nás samotných. Mají za cíl být jakousi příručkou, která čtenáři pomůže se zorientovat v problematice, jinak roztříštěné v rozsáhlém množství literatury.

Kniha je určena lidem, kteří mají touhu po vědění a prahnou po informacích. Je určena těm, kteří jsou otevřeni tomu, že na světě může být více věcí, než které se zdají zřejmé na první pohled. Kniha je pro čtenáře, kteří nehledají senzace, ale mají opravdový zájem přemýšlet o zdánlivých tajích okolo nás a studovat je.

Kniha obsahuje navigační záložky, takže ji můžete pohodlně číst na čtečce nebo na svém počítači. Knihu si také můžete vytisknout a číst ji v papírové podobě. Budete-li knihu číst na počítači, můžete pro čtení použít například bezplatné programy Acrobat Reader, Kindle Reader nebo Calibre. Budete-li knihu číst na tabletu, stáhněte si některý z uvedených programů z AppStore nebo z Google Play. Máte-li zvláštní čtečku, která zvládá formát PDF, soubor si do ní nakopírujte. Pokud se rozhodnete pro tisk, dovolíme si poskytnout tato doporučení, která se osvědčila – výsledek za to stojí, byť na to možná budete muset chvíli šetřit (kniha má 277 stran):

  • Knihu vytiskněte barevně.
  • Použijte kvalitní papír A4 o tuhosti 100g/m2.
  • Nemáte-li k dispozici velice kvalitní barevnou laserovou tiskárnu a v ní originální tonery, nechte si knihu vytisknout v profesionálním studiu.
  • Knihu si nechte svázat, nebo výtisk vložte do pořadače se čtyřmi oky. Běžné kancelářské pořadače se dvěma oky nejsou vhodné, v nich se listy vzhledem k tloušťce knihy hned začnou trhat.

Elektronickou knihu Za oponou nekonečna si zdarma stáhnete kliknutím na následující odkaz:

Stáhnout e-knihu "Za oponou nekonečna"

U některých webových prohlížečů dochází občas k tomu, že se soubor při stahování poškodí. Projeví se to tak, že e-kniha nejde otevřít a hlásí chybu “Soubor je poškozen”. Pokud se to stalo právě vám, prosím použijte následující náhradní odkaz, kterým se e-kniha namísto stažení otevře v prohlížeči. Poté si ji pomocí ovládacího prvku “Uložit” stáhněte do svého počítače:

Otevřít e-knihu v prohlížeči a následně uložit ručně

Pokud by ani to nefungovalo, prosím zkontaktujte nás – odkaz na kontaktní formulář najdete úplně dole na stránce (tj. v zápatí) vpravo.

Přejeme vám inspirativní a poučné čtení.

Komentáře nejsou povoleny.