Oranžový dům

Adresa:
 Politických vězňů 594/13
 25101 Říčany
 Česká republika

Je to v mírné zatáčce v nejvyšším místě ulice Politických vězňů – z obou stran se k němu jede do mírného kopce. Kromě oranžové barvy má dům několik poznávacích znamení:

 

Mapa


Zvětšit mapu

Popis příjezdu

Vlakem

Prahy – Hlavního nádraží do Říčan jezdí linka S9 pražské integrované dopravy každých 15-30 minut. Cesta trvá asi 25 minut, 5 minut potřebujete na dojití z nádraží v Říčanech do Oranžového domu: Z nádraží vyjděte podchodem a asi po 50m zabočte doleva na ulici Politických vězňů. Zhruba po 300m dorazíte na místo. Dům je v mírné pravotočivé zatáčce na pravé straně ulice ve směru od nádraží.
Poznámka – ulice Politických vězňů se přibližně do konce roku 2018 rekonstruuje, ale dá se projít.

Busem

Pokud váš autobus zastaví na Černokostelecké ulici, sejděte k nádraží, projděte podchodem a pokračujte podle výše uvedného popisu příjezdu vlakem.
Přijedete-li autobusem, který staví na náměstí, vyjděte v rohu náměstí kolem Městského úřadu na ulici 17. listopadu a pokračujte směrem k nádraží. Asi 50m před nádražním podchodem zabočte doprava po ulici Politických vězňů. Přibližně po 300m dojdete na místo. Dům je v mírné pravotočivé zatáčce na pravé straně ulice ve směru od nádraží.
Poznámka – ulice Politických vězňů se přibližně do konce roku 2018 rekonstruuje, ale dá se projít.

Autem

Přípojka od dálnice D1 vás dovede k čerpací stanici Shell. Za ní na kruhovém objezdu zabočte doprava směr centrum. Na první křižovatce (asi 150m od kruhového objezdu) zabočte doleva. Následující ulice doprava je Politických vězňů, po ní asi po 500m dojedete na místo. Dům je v mírné pravotočivé zatáčce na pravé straně ulice ve směru vaší jízdy. Parkovat lze bezplatně po neomezenou dobu v okolních ulicích.
Poznámka – ulice Politických vězňů se přibližně do konce roku 2018 rekonstruuje, je třeba přijet přes ulici Rýdlovu, nechat auto před zákazem a pak asi 100m dojít pěšky.

Možnosti stravování

Na semináři je k dipozici lehké občerstvení (ovoce, sladkosti, voda, káva, čaj). Vydatnější svačinku si prosím přineste.
Na oběd chodíme zpravidla do restaurace v Hotelu Pavilon (dobrý oběd vás zde přijde na 150 až 200 Kč) nebo je možné si jídlo objednat a nechat přivézt.
Můžete si rovněž přinést vlastní předpřipravené jídlo (zvláště pokud máte specifické stravovací požadavky) a ohřát si jej na místě, je zde běžně vybavená kuchyň.

Možnosti ubytování

Jste-li z větší dálky a potřebujete ubytování, doporučujeme vám objednat si nocleh v některém z hotelů v Říčanech (v pořadí oblíbenosti mezi účastníky seminářů):