Překroč svůj stín

PSSSeminář Překroč svůj stín je ryze praktický. Pomůže vám odhalit a cestou sobě-odpuštění přijmout skryté rysy vlastní osobnosti a tím změnit k lepšímu harmonii ve vztahu k sobě. Především rozpustíte pocity viny, studu, sebekritiky, vnitřní nespokojenosti a jim podobné. Kromě tohoto hlubšího sebepoznání a sobě-odpuštění odejdete vybaveni dovednostmi a prostředky, které vám pomohou tento stav harmonie se sebou udržet a dále rozvíjet.

Pro koho je seminář určen

Seminář je určen účastníkům, kteří cítí potřebu nahlédnout do pomyslného vlastního „zrcadla“ a cestou sebepoznání, za pomoci účinných Tippigových nástrojů a postupů, rozpustit sebevýčitky, vinu a stud, a dojít tak k hlubokému přijetí sebe sama.

O co se jedná

Asi každý z nás si v sobě nese věci, které bychom rádi měli jinak. První „na ráně“ bývá naše tělo – mnohdy bychom je chtěli mít jiné než je. Pravděpodobně každý máme vnitřního kritika, který nám do omrzení dává najevo, jací bychom měli být oproti tomu, jací jsme, a ve „spolupráci“ s vnitřním sabotérem nám ztěžuje život. Mnohdy v sobě neseme pocity viny za něco, co jsme udělali nebo naopak neudělali, nebo studu z toho, jací jsme nebo nejsme. To všechno, co se nám na nás nelíbí, jsme se naučili schovávat před světem a mnohdy i zalhávat před sebou. Vytváříme si tak v sobě něco, co švýcarský psycholog C. G. Jung nazval stínem: Stín je to, co v sobě nechceme nebo nedokážeme vidět, a sami před sebou i před okolním světem to popíráme.

Jaká je možnost řešení

Náš stín ale nezmizí ze světa tím, že jej schováme a popřeme. Právě naopak! Platí zde zákon akce a reakce: „Každá akce vyvolá stejnou, opačně orientovanou reakci.“ Čím usilovněji to „špatné“ skrýváme, tím více se to snaží dostat na povrch. Vede to až k tomu, že se podvědomě nenávidíme. Abychom toto všechno nemuseli nést sami, má lidská psychika obranný mechanismus – to, co nevědomky popíráme a třeba i nenávidíme v sobě, podvědomě přenášíme („promítáme“) na své okolí a na jiné lidi. Tak opět vznikají „vzorce“ neboli energetické „uzly“. Z našeho života se tak může stát slzavé údolí, z kterého zdánlivě není východisko, a přitom klíč držíme ve vlastní ruce. Když najdeme, pojmenujeme a přijmeme součásti svého stínu (jinými slovy: „integrujeme skryté aspekty své osobnosti“), stane se z nás celistvější člověk. Současně s tím rozpustíme související vzorce se všemi důsledky, které už znáte.

Co si odnesete ze semináře

 • vyhledáte skryté aspekty své osobnosti a to, jakým způsobem vás pravděpodobně ovlivňují;
 • prohloubíte své vnímání nevědomých sdělení jiných lidí, která na vnitřní aspekty vaší osobnosti ukazují;
 • postupem sobě-odpuštění a sebepřijetí rozpustíte výčitky, vinu a stud, které vás mohou tížit, a dopracujete se k hlubokému přijetí sebe sama;
 • naučíte se samostatně používat další, pokročilé, Tippingovy nástroje a postupy pro sobě-odpuštění a sebepřijetí

Jak vám to může pomoci

 • stav sebepřijetí, ke kterému se na semináři dopracujete, vám usnadní každodenní bytí;
 • s pomocí pokročilých nástrojů a postupů budete dále moci sami pracovat i na hlubších tématech, která se v průběhu času mohou vyskytnout a srážet vás do červené zóny, a vlastními silami se dostat zpět do zelené zóny

Organizační údaje

Trvání semináře: 2,5 dne
Účastnický poplatek:  3.650,- Kč za osobu
Počet účastníků:  min. 6, max. 9
Předpoklady pro účast: Nejsou
Termíny, časy a místa konání najdete v následujícím kalendáři … dopředu se v něm posunete kliknutím na Vyhledat další v dolní části, podrobnosti zobrazíte rozkliknutím názvu semináře.

Přihlášení na seminář

Na seminář se prosím přihlaste pomocí následujícího formuláře.

 • Jste-li nový účastník
  Po úhradě účastnického poplatku vám potvrdíme účast a zašleme vám kupón
  (co je to kupón?), se kterým se pak na seminář můžete ještě rok zdarma vracet.
 • Jste-li vracející se účastník
  Pro bezplatnou účast prosím nezapomeňte zadat číslo vašeho kupónu.

Účast na seminářích osobního rozvoje se řídí těmito podmínkami účasti.

Komentáře nejsou povoleny.